نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت خاموشی ناگهانی تلویزیون

ممکن است ناامیدکننده باشد که به یک قسمت مهم در برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود برسید و تلویزیون ناگهان خاموش شود. این می تواند نشان دهنده وجود مشکلی در خود تلویزیون یا منبع تغذیه باشد. برای یافتن علت این مشکل برخی از عیب یابی ها را انجام دهید و به تماشای تلویزیون خود برگردید.

قطعی برق

یک دلیل که تلویزیون شما می تواند خاموش شود، قطع مختصر برق است. گاهی اوقات، تغذیه برق خانه شما مسائلی را تجربه می کند که باعث قطع بسیار کوتاه برق می شود. ممکن است با وسایل یا چراغ های دیگر متوجه آن نشوید، اما می تواند روی تلویزیون شما تأثیر بگذارد. محافظ های ولتاژ همچنین می توانند باعث قطع شدن جریان برق شوند. تلویزیون را مستقیماً به پریز دیواری وصل کنید تا این احتمال خاموش شود.

مشکلات اصلی مادر برد

یک تلویزیون پردازش نور دیجیتال یا DLP، از صفحه اصلی برای نمایش تصویر روی صفحه تلویزیون استفاده می کند. اگر برد در داخل تلویزیون خراب شود، می تواند باعث گرم شدن بیش از حد اجزای الکتریکی شود، که در نتیجه می تواند تلویزیون به خودی خود خاموش شود. در چنین مواردی، تلویزیون معمولاً پس از خاموش شدن سعی می کند دوباره روشن شود.

مشکلات منبع تغذیه

خازن های خراب داخل منبع تغذیه نیز می توانند تأثیر منفی داشته باشند. وقتی منبع تغذیه خراب شود، جریان برق به اجزای الکتریکی تلویزیون را قطع کرده و مجموعه را خاموش می کند. منبع تغذیه را تعویض کنید تا این مشکل برطرف شود.

تلویزیون دچار شکستگی شد است

اگر نمی توانید به تنهایی مشکل را برطرف کنید، یک تکنسین معتبر استخدام کنید. اکثر تلویزیون های مدرن پیچیده هستند و افراد عادی نمی توانند یکی را جدا کنند و بدون هیچ مشکلی آن را برطرف کنند. اگر تلویزیون شما هنوز تحت گارانتی است، با سازنده تماس بگیرید و درباره تعمیر تلویزیون سوال کنید. سازنده ممکن است یک تکنسین واجد شرایط را برای تماشای تلویزیون به خانه بفرستد یا از شما بخواهد تلویزیون را برای تعمیرات ارسال کنید.

این را ببینید  مقایسه پنل 120 با 240 هرتز تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 13 =