نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تلویزیون های نمایشگر کریستال مایع یا تلویزیون های LCD از دو لایه شیشه استفاده می کنند. شیشه کریستال سیالی را نگه می دارد که با کمک جریان الکتریکی و منبع نور خارجی یا نور پس زمینه تصاویر را ایجاد می کند. هدف ایجاد تصویر واضح‌تر روی صفحه‌نمایش است، اما پیچیدگی اجزا می‌تواند منجر به مشکلات تصویر تلویزیون LCD شود.

مشکلات تصویر تلویزیون LCD

مشکلات تصویر تلویزیون LCD و خورشیدی شدن نمایشگر

برای مشکلات تصویر تلویزیون LCD خورشیدی شدن پدیده ای است که اغلب در تلویزیون های LCD دیده می شود. باعث تغییر رنگ رنگ ها، به خصوص رنگ پوست، روی صفحه می شود. صورت ممکن است آفتاب سوخته یا لکه دار به نظر برسد. علت خورشیدی شدن پیچیده است، اما به تصاویر منفی معکوس مربوط می شود. برای رفع این مشکل کار زیادی نمی توانید انجام دهید. این یک اثر طبیعی طراحی است. تلویزیون‌های LCD با کیفیت بهتر مشکلات کمتری با نور خورشید دارند. اگر مورد جدی دارید، یک مرکز خدمات می تواند سیستم عامل تلویزیون شما را به روز کند. این ممکن است کیفیت تن تصاویر شما را بهبود بخشد.

پیکسل های مرده و یا خراب

برای مشکلات تصویر تلویزیون LCD پیکسل های مرده تکه های کوچکی از رنگ روی صفحه نمایش هستند. تصاویر با سه رنگ اصلی ساخته شده اند. قرمز، آبی و زرد. برای ایجاد رنگ های ثانویه مانند سبز، دو یا چند رنگ اصلی باید با هم ترکیب شوند. وقتی یک پیکسل مرده را می بینید، یکی از رنگ های اصلی به جای تغییر بر اساس تصویر، روی صفحه می چسبد. آن پیکسل در تلویزیون مرده به نظر می رسد. برای رفع این مشکل، می‌توانید به آرامی با یک مداد پاک‌کن روی ناحیه مرده ضربه بزنید. هدف این است که آن تکه کوچک رنگ گیر کرده را آزاد کنید.

این را ببینید  بررسی نشت مایعات تلویزیون

مشکلات تصویر تلویزیون LCD و ایجاد سایه ها رو تصویر

هنگامی که تنظیمات در تلویزیون LCD کاملاً درست نباشد، ممکن است سایه‌هایی را مشاهده کنید که هر چیزی را که روی صفحه حرکت می‌کند دنبال می‌کنند. این نشانه آن است که باید وضوح نمایشگر را تنظیم کنید. نحوه انجام این کار به مدل LCD شما بستگی دارد. برای بسیاری، می‌توانید یک منوی روی صفحه را با کنترل از راه دور باز کنید. تنظیمات وضوح را پیدا کنید و آن را کم کنید. این ممکن است یک فرآیند آزمون و خطا باشد. وضوح را کم کنید و سپس برای مدتی تلویزیون را تماشا کنید. در صورت لزوم، می توانید به پایین آوردن سطح ادامه دهید تا سایه ها ناپدید شوند.

خرابی و کم بودن نور پس زمینه

برای مشکلات تصویر تلویزیون LCD نور پس زمینه بخش مهمی از عملکرد تلویزیون است. بدون آن، کریستال به ایجاد تصویر ادامه می دهد، اما شما نمی توانید آن را ببینید. تشخیص نور پس زمینه ناکارآمد آسان است. ممکن است تلویزیون را روشن کنید و به نظر می رسد برای مدت کوتاهی کار می کند. با خاموش شدن نور، تصویر به طور ناگهانی ناپدید می شود. وقتی می بینید که این اتفاق به طور منظم می افتد، تلویزیون را برای سرویس ببرید. نور خارجی را می توان جایگزین کرد و تلویزیون را از انباشته ناخواسته نجات داد.

بیشتر بدانید: 10 دلیل خرابی پنل تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =