نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آیا می توان یک صفحه شکسته HDTV را تعمیر کرد؟

اگر صفحه نمایش LCD یا تلویزیون پلاسما با کیفیت بالا شکسته، پاره یا خراب شود، فقط دو گزینه دارید: تعویض صفحه یا خرید مانیتور جدید. در برخی موارد، شرکت های مستقل تعمیر تلویزیون محدود به تعویض ماژول ها در صفحه های LCD و پلاسما برای تعمیر آنها هستند. در حالی که بعضی از قطعات توسط مالک قابل تعویض هستند، بسیاری از صفحه های خراب نیاز به تعویض دارند.

تعویض صفحه HDTV

کسانی که مایل به تعویض صفحه خراب HDTV هستند باید با سازنده مانیتور تماس بگیرند. مارک های معروف شامل سامسونگ، سونی و پاناسونیک هستند. برای تعمیر یا تعویض صفحه، قرار ملاقات سرویس تنظیم کنید. هنگام تماس با شرکت، حتماً مدل و شماره سریال مانیتور خراب را داشته باشید. آنها ممکن است قبل از اینکه قرار ملاقات بگذارند ابتدا سعی کنند شما را از طریق چند روش عیب یابی راهنمایی کنند.

ضمانتنامه

اکثر ضمانت های تلویزیون صفحه های مانیتور تلویزیون، شکسته یا خراب را ترک و شکسته نمی کند. یک صفحه معیوب ممکن است تحت ضمانت فوق العاده تمدید شده تحت پوشش قرار گیرد. برای بررسی پوشش ضمانت خود با فروشگاهی که تلویزیون را از آن خریداری کرده اید تماس بگیرید یا در صورت گم کردن کپی مدارک ضمانت خود را درخواست کنید. اگر صفحه تلویزیون به دلیل سو عملکرد قطعات کار نکند، ممکن است ضمانت نامه هزینه تعمیر یا تعویض صفحه را پوشش دهد.

در نظر گرفتن هزینه

هزینه تعویض صفحه HDTV را با خرید یک تلویزیون جدید مقایسه کنید. تا زمانی که خسارت تحت پوشش ضمانت یا بیمه نباشد، مالک تلویزیون ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به صفحه نمایش و کار دستی است. این هزینه ممکن است در نهایت نزدیک یا بیشتر از خرید تلویزیون جدید باشد. در صورت امکان چند تخمین متفاوت برای هر دو گزینه دریافت کنید.

این را ببینید  مقایسه پنل LED با قدرت CRT

سایر قطعات جایگزین

دارندگان HDTV ممکن است برخی قطعات تعویض را بخرند و خودشان تعمیراتی انجام دهند. در برخی موارد، LCD های HDTV دارای یک قطعه نازک از پلاستیک محافظ در بالای صفحه ظریف صفحه هستند که در صورت عدم نفوذ صدمه به صفحه، می توان آن را تعویض کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با یک نماینده خدمات مشتری در شرکت تلویزیونی تماس بگیرید. سایر قطعات قابل تعویض شامل دیسک های نرم افزاری، کابل ها و پایه های مانیتور یا پایه ها هستند.

نحوه حذف و تمیز کردن محافظ و صفحه نمایش در تلویزیون پروجکشن میتسوبیشی

تلویزیون های پروجکشن از جمله تلویزیون های میتسوبیشی قبل از روی کار آمدن صفحه های تخت و واحدهای پلاسما محبوب ترین انتخاب تلویزیون با کیفیت بالا بودند. به یک تلویزیون پروجکشن گفته می شود زیرا تلویزیون واقعاً فقط یک پروژکتور است که درون یک جعبه تلویزیون شکل قرار گرفته است. پروژکتور تصویر تلویزیون را به سمت عقب بر روی صفحه پلاستیکی رله می کند. این صفحه می تواند گرد و غبار را در داخل جمع کند، که در نهایت کیفیت تصویر شما را پایین می آورد. تمیز کردن صفحه نمایش این مشکل را برطرف می کند.

مرحله 1

محافظ پلاستیکی را که صفحه شما را احاطه کرده است بردارید. در اکثر موارد، با کشیدن سپر به عقب، مستقیم و یکنواخت، این امر به راحتی از بین می رود. گاهی اوقات سپر توسط یک پیچ در جایی از طرف، معمولاً در پایین، نگه داشته می شود. اگر این مورد مربوط به میتسوبیشی شما است، پیچ را بردارید، سپس سپر را بیرون بکشید.

این را ببینید  روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون

مرحله 2

پیچ و مهره های موجود روی قاب فلزی را که صفحه شما را احاطه کرده است بردارید. این پیچ و مهره ها را یکی یکی بردارید تا قاب شل شود. هنگام باز کردن پیچ و مهره ها، از صفحه پشتیبانی کنید تا با شل شدن قاب، صفحه آزاد نشود. صفحه را با دقت از تلویزیون بردارید.

مرحله 3

دو طرف صفحه را با هوای فشرده اسپری کنید، سپس داخل تلویزیون اسپری کنید. با استفاده از پارچه ای بدون استاتیک گرد و غبار را پاک کرده و از بین ببرید.

مرحله 4

صفحه را دوباره وارد کنید و با استفاده از پیچ ها قاب فلزی اطراف آن را دوباره محکم کنید. دوباره محافظ را روی صفحه نصب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 13 =