نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD . وجود لکه می تواند در ایجاد تصویر روی تلویزیون تاثیر بگذارد. هیچ چیز خوبی نمی تواند از تیرگی و نقاط تاریک روی صفحه تلویزیون LCD شما حاصل شود. در این مقاله، 6 ترفند را مشاهده خواهید کرد که به شما کمک می کند تلویزیون خود را اصلاح کنید و به تماشای HD بازگردید.

از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD

خرابی  و از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD

آیا لکه های ابری و تاریک روی تلویزیون LCD خود دارید؟ سپس 6 راه برای از بین بردن مه دود اطراف صفحه نمایش خود را در این مقاله پیدا خواهید کرد!

در اینجا چند راه برای از بین بردن لکه های تیره از روی صفحه نمایش LCD وجود دارد

 • صفحه نمایش را تمیز کنید
 • تنظیمات نور پس زمینه را تنظیم کنید
 • تنظیم سنسور نور را روشن کنید
 • تنظیم صرفه جویی در مصرف انرژی را به کم یا زیاد تغییر دهید
 • پیچ های پشت تلویزیون را باز کنید
 • پشت تلویزیون را پشتیبانی کنید

لازم نیست اجازه دهید نقاط مزاحم، ابری و تاریک به ستاره های هر یک از برنامه های تلویزیونی شما تبدیل شوند. در آینده جزئیات بیشتری در مورد چگونگی حذف لکه ها برای همیشه وجود دارد.

تمیز کردن تلویزیون

از بین بردن نقاط تیره ابری در تلویزیون شما نباید پیچیده باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که لکه ها به دلیل موارد زیر ایجاد شده باشند

 • تجمع گرد و غبار
 • مواد خارجی به صفحه تلویزیون چسبیده است

در این صورت، تمیز کردن صفحه نمایش، آن را به حالت اولیه باز می‌گرداند. این به شما امکان می دهد بدون مشکل نمایشگر تلویزیون تماشا کنید.

در اینجا نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون بدون خراش آمده است

 1. تلویزیون را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. (هرگز صفحه تلویزیون را در حالی که روشن است فشار ندهید).
 2. از 100% پنبه یا پارچه میکروفیبر برای پاک کردن صفحه نمایش استفاده کنید. در خطوط مستقیم پاک کنید. از بالای صفحه به پایین پاک کنید.
 3. با حرکات دایره ای روی هر لکه سختی فشار دهید تا لکه ها پاک شوند
 4. مرحله 2 را تا زمانی که لکه ابری را از بین ببرید تکرار کنید
این را ببینید  نشانه های خرابی تلویزیون

اگر سعی کرده باشید صفحه تلویزیون خود را تمیز کنید، اما همچنان می توانید نقاط تاریک ابری را ببینید، چه؟ سپس مطمئن شوید که به سایر ترفندهای این مقاله که به شما کمک می کنند نگاهی بیندازید.

تنظیمات نور پس زمینه

نور پس زمینه تلویزیون LCD شما طوری تنظیم شده است که صفحه نمایش شما را تا حد امکان روشن کند. این معمولا در اکثر محیط های تماشای تلویزیون به خوبی کار می کند. اما این می تواند تماشای تلویزیون را در شرایط زیر ناراحت کند.

 • شما در یک اتاق تاریک در حال تماشای تلویزیون هستید
 • شما بدون منبع ورودی ویدیو به صفحه نگاه می کنید
 • صفحه تلویزیون خالی است و شما در یک اتاق کم نور هستید

هر یک از این شرایط می تواند باعث شود که روشنایی تلویزیون شما ناهموار به نظر برسد. این اغلب به این دلیل است که تضاد بین محیط و صفحه نمایش شما بسیار زیاد است. این ممکن است کدر شدن صفحه نمایش را نشان دهد. بنابراین اگر تنظیمات نور پس‌زمینه تلویزیون شما را از لذت بردن از سرگرمی‌های HD باز دارد، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

اینها مراحلی هستند که برای تنظیم نور پس زمینه تلویزیون خود نیاز دارید.

 • دکمه “منو” را در تلویزیون خود فشار دهید
 • به تنظیمات تصویر خود بروید
 • تنظیم نور پس زمینه را با افزایش های کوچک کاهش دهید. این کار را تا زمانی انجام دهید که کدر شدن صفحه از بین برود یا به طور قابل توجهی محو شود.
 • هنگام تماشای برنامه های معمولی خود صفحه نمایش را تست کنید. اگر تاریک به نظر می رسد ناراحت کننده است، روشنایی را کمی افزایش دهید.

روشن  کردن تنظیم سنسور نور

آیا هنگام تماشای تلویزیون در شب، نمایشگر تلویزیون شما بی جهت روشن به نظر می رسد؟ پس این می تواند دلیل اصلی دیدن نقاط تاریک ابری روی صفحه نمایش باشد.

این را ببینید  4 مشکل رایج تلویزیون ال ای دی و تشخیص آنها

اما چه چیزی می تواند مشکل را برطرف کند؟ سنسور نور در تلویزیون شما روشنایی تلویزیون شما را با توجه به میزان نور اتاق کم و زیاد می کند. اگر در اتاق تاریک است، روشنایی باید به طور خودکار کاهش یابد. اگر در اتاق روشن است، روشنایی باید افزایش یابد. این تنظیمات قرار است بدون توجه به زمان روز، آن تجربه سینمایی عالی را به شما ارائه دهد.

اگر تنظیمات سنسور نور خودکار تلویزیون شما خاموش است، باید آنها را روشن کنید. این می تواند به شما کمک کند مشکل صفحه ابری خود را حل کنید.

در اینجا راهی برای رفع مشکل سنسور نور تلویزیون وجود دارد

 1. دکمه “Menu” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید
 2. به تنظیمات تصویر یا منوی تنظیمات بروید
 3. روی تنظیمات “حسگر نور” خود کلیک کنید
 4. اگر تنظیم خاموش است، آن را روشن کنید
 5. هنگام تماشای تلویزیون با چراغ های روشن و خاموش، صفحه نمایش را تست کنید. کدر شدن باید ناپدید شود. اگر به نظر می رسد روشنایی تلویزیون شما با تغییر نور تغییر نمی کند، ممکن است سنسور شما مشکل داشته باشد.

تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی

تنظیم تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی به نقاط ابری تلویزیون شما نیز کمک می کند. حالت صرفه جویی در مصرف انرژی با کاهش روشنایی صفحه تلویزیون شما به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند.

اگر صفحه شما نقاط ابری را نشان می دهد، روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی ممکن است مفید باشد. این ممکن است زمانی که در یک اتاق تاریک تلویزیون تماشا می کنید بسیار مفید باشد. (غیر از ذکر این واقعیت که به کاهش قبض برق شما نیز کمک می کند).

این کاری است که می توانید برای تغییر تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی انجام دهید

 • دکمه “Menu” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید
 • به منوی تنظیمات خود بروید
 • حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را انتخاب کنید. حالت را از “Low” به “High” یا “High” به “Low” تغییر دهید. این باید صفحه نمایش را متعادل کند.
 • هنگام تماشای تلویزیون صفحه نمایش را تست کنید. ابری باید ناپدید می شد.
این را ببینید  تعمیر شکستگی تلویزیون میتسوبیشی

پیشنهاد مطالعه: 5 نشانه از کار افتادگی تلویزیون

باز کردن پیچ های پشت تلویزیون

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تلویزیون‌های LCD در طول زمان دچار مشکلات تصویری شوند این است که اغلب بیش از حد سفت می‌شوند. این باعث ایجاد ناهمواری در نور پس زمینه می شود که خود را به صورت تکه های ابری روی صفحه نمایش نشان می دهد.

چگونه می توانید این مشکل را برطرف کنید؟ یک پیچ گوشتی بردارید و در مرحله 1 با من ملاقات کنید

 • تلویزیون را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید
 • پیچ های لبه بالایی پشت تلویزیون را باز کنید. آنها را حذف نکنید، بلکه یک ¼ نوبت به آنها بدهید.
 • تلویزیون را دوباره به برق وصل کنید و روشن کنید
 • صفحه نمایش را برای ابری شدن تست کنید. اگر بهبود نیافت، تلویزیون را خاموش کنید و آن را وصل کنید و دوباره پیچ ها را ببندید.

از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD

بررسی پشت تلویزیون

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تلویزیون شما به خوبی پشتیبانی می شود. اگر تلویزیون ال سی دی شما زیاد جابجا شود یا اغلب حمل و نقل شود، مشکل ابری ممکن است افزایش یابد. شما باید تلویزیون خود را در جایی تنظیم کنید که جابجا نشود.

از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD

می توانید تلویزیون خود را به روش های زیر تثبیت کنید. اگر بچه های کوچکی در خانه دارید، سعی کنید این روش ها را با هم ترکیب کنید.

 • پیچ های پایه تلویزیون خود را محکم کنید
 • تلویزیون خود را در بالای کابینت یا پایه تلویزیون قرار دهید
 • استفاده از براکت دیواری برای نگه داشتن تلویزیون در جای خود

تعمیر تلویزیون آبخورده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =