نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چگونه می توان خط ها را از صفحه تلویزیون LCD حذف کرد

خط های آزار دهنده می توانند صفحه تلویزیون LCD را خراب کنند. صفحه های تلویزیون LCD دارای یک فیلم پلاستیکی بر روی خود هستند که به کریستال های مایع موجود در نمایشگر امکان نمایش تصویر با کیفیت مطلوب را می دهد. این صفحات ظریف هستند و مانند شیشه های معمولی تمیز نمی شوند. یک مشکل که اغلب باعث ایجاد خط  ها می شود این است که صفحه را با یک محصول مبتنی بر آمونیاک مانند پاک کننده پنجره تمیز کنید. این خط  ها را می توان معمولاً با روش های تمیز کردن مناسب یا محلول ایزوپروپیل الکل از بین برد.

مرحله 1

تلویزیون را خاموش کن. صفحه را با هوای فشرده اسپری کنید تا ذرات بزرگ گرد و غبار بدون آسیب رساندن به صفحه نمایش یا ایجاد خراش در سطح از بین برود.

مرحله 2

صفحه را با پاک کننده ژل شوینده طراحی شده برای صفحه نمایش LCD اسپری کنید. اجازه دهید محلول حدود 30 ثانیه بماند.

مرحله 3

ژل را با یک پارچه تمیز کننده ضد الکتریسیته ساکن یا یک پارچه میکروفیبر پاک کنید. از حرکات دورانی برای پاک کردن ملایم سطح صفحه استفاده کنید. فشار زیادی وارد نکنید وگرنه ممکن است به نمایشگر آسیب برساند. اجازه دهید صفحه نمایش خشک شود.

مرحله 4

مخلوطی از نصف الکل ایزوپروپیل و نصف آب تمیز ایجاد کنید. یک پارچه میکروفیبر را به این مخلوط آغشته کرده و پارچه را بیرون بیاورید تا رطوبت داشته باشد اما چکه نکند.

مرحله 5

پارچه را کمی روی خط  های روی صفحه بمالید تا از بین برود. اگر غلظت 50-50 خط  ها را از بین نبرد، خط  ها را با 100 درصد الکل ایزوپروپیل مالش دهید تا از صفحه خارج شوند. این روش باید بیشتر خط  ها را از سطح صفحه LCD پاک کند.

این را ببینید  بررسی نشت مایعات تلویزیون

مرحله 6

یک بار دیگر صفحه را با ژل پاک کننده تمیز کنید تا باقی مانده الکل از سطح صفحه LCD پاک شود. بهتر نیست پس مانده الکل ایزوپروپیل را برای مدت طولانی بر روی صفحه نمایش بگذارید زیرا این امر می تواند به صفحه آسیب برساند.

چگونه می توان نشانگر دائمی را از تلویزیون LCD خاموش کرد

نشانگر دائمی مانند جوهر، روی سطوح شیشه ای و پلاستیکی، از جمله صفحات رایانه و تلویزیون های LCD به سرعت خشک می شود. هنگام تمیز کردن تلویزیون LCD، استفاده از فشار نور و محلول تمیز کننده که سطح LCD تلویزیون را از بین نبرد، مهم است. با استفاده از الکل ایزوپروپیل با قدرت کامل می توان لکه های نشانگر دائمی را از تلویزیون LCD حذف کرد. این الکل به الکل مالشی نیز معروف است و در فروشگاه های دارو و همچنین فروشگاه های سخت افزاری موجود است.

مرحله 1

اگر تلویزیون LCD روشن است، آن را خاموش کنید. صفحه LCD را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید تا گرد و غبار و آلودگی صفحه از بین برود. از دستکش لاتکس استفاده کنید تا اثر انگشت از صفحه دربیاید.

مرحله 2

1 قاشق غذاخوری استفاده کنید از 70 درصد الکل ایزوپروپیل به یک پارچه میکروفیبر تمیز نقطه نشانگر دائمی را با پارچه آغشته به الکل به آرامی پاک کنید.

مرحله 3

مرحله 2 را تکرار کنید تا جایی که تلویزیون LCD کاملاً از بین برود.

مرحله 4

1/2 فنجان الکل ایزوپروپیل و 1/2 فنجان آب سرد را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای مخلوط کنید. پارچه میکروفیبر را به مخلوط آغشته کرده و بیش از حد آن را بیرون بریزید و صفحه تلویزیون LCD خود را از یک طرف به طرف دیگر در یک جهت با پارچه مرطوب پاک کنید تا تمیز شود و باقیمانده باقیمانده آن پاک شود.

این را ببینید  تشخیص پنل LED تلویزیون

مرحله 5

پارچه میکروفیبر را که در مرحله 1 استفاده کرده اید تا کنید و صفحه خشک صفحه را از یک طرف به طرف دیگر در یک جهت پاک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =