نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه رفع خسارت ناشی از آب در تلویزیون LCD

تماس با آب یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای یک دستگاه الکترونیکی مانند تلویزیون LCD بیفتد. آب باعث اتصال کوتاه و خوردگی مسیرهای فلزی در صفحه مدار می شود و باعث بی فایده شدن برد می شود. هنگامی که تلویزیون شما خیس شد، ضروری است که هرچه سریعتر روند خشک کردن را شروع کنید. تخته مدار حتی پس از غوطه ور شدن در آب می تواند خوب باشد، به شرطی که قبل از اینکه برق به آن وارد شود، کاملاً خشک شده است. با استفاده از دستورات زیر می توانید این خسارت را برطرف نمایید. در صورت عدم رفع خسارت باید از تعمیرکار معتبر کمک بگیرد.

مرحله 1

تلویزیون LCD را خاموش کرده و بلافاصله پس از تماس با آب از برق جدا کنید. آب برای آسیب رساندن به اجزای الکتریکی به برق احتیاج دارد و تلویزیون شما بدون توجه به خاموش بودن، در هنگام اتصال برق مصرف می کند.

مرحله 2

قاب تلویزیون LCD خود را باز کرده و صفحه های مدار را در معرض دید قرار دهید. هر تلویزیون روشی کمی متفاوت برای باز کردن دارد و برای باز کردن آن به ابزار کمی متفاوت نیاز دارد.

مرحله 3

برد مدار یا تابلوها را از بقیه تلویزیون جدا کنید و آنها را در بسته های بسته های ژل سیلیکا قرار دهید. تخته ها را یک شب در کیسه بگذارید. اگر تابلوهای مدار شما قطع نمی شود، بسته های ژل سیلیکا را تا حد امکان نزدیک به تخته ها قرار دهید و بگذارید همه چیز حداقل دو روز یا در صورت داشتن رطوبت در منطقه بیشتر بماند.

این را ببینید  چشمک زدن در نور پس زمینه با پنل LCD

مرحله 4

باقیمانده آب را از محفظه تلویزیون بریزید. از هوای فشرده، جاروبرقی و پارچه استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام آن را به دست می آورید.

مرحله 5

تخته را از کیسه بردارید و آن را روی میز جلوی خود قرار دهید.

مرحله 6

برس خود را با الکل ایزوپروپیل خیس کرده و شروع به پاک کردن صفحه مدار کنید. تخته را به اندازه کافی سشوار بکشید تا هرگونه خوردگی یا زنگ زدگی از بین برود اما به اندازه کافی آسیب نرساند به اجزای سازنده پس از اتمام کار، صفحه را بازرسی بصری کنید تا هرگونه خوردگی را پیدا کنید و در صورت لزوم دوباره آن را تمیز کنید.

مرحله 7

تخته را با هوای فشرده خشک کنید و سپس دوباره آن را در تلویزیون نصب کنید. تلویزیون را به برق متصل کنید تا ببینید آیا روشن می شود یا خیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =