نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ایجاد سایه در تلویزیون . دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است سایه ها را در تلویزیون خود مشاهده کنید، اما رایج ترین دلیل آن سوختگی است. این زمانی اتفاق می افتد که شما یک تصویر ثابت را برای مدت زمان طولانی روی صفحه نمایش بگذارید. هیچ راه آسانی برای رفع سایه های ناشی از سوختگی وجود ندارد، بنابراین بهترین ایده جلوگیری از آن است. اگر تصویر ثابتی روی صفحه نگذاشته‌اید اما همچنان سایه‌ها را می‌بینید، ممکن است تلویزیون شما اشتباه نصب شده باشد. اقداماتی برای رفع آن در این مقاله قرار داده شده است.

ایجاد سایه در تلویزیون

سوختن صفحه نمایشگر

Burn-in زمانی اتفاق می‌افتد که یک تصویر ثابت، مانند یک DVD یا صفحه منوی مکث شده را روی تلویزیون خود بگذارید. پیکسل های داخل پنل آسیب می بینند و برای رنگ هایی که نمایش می دهند حافظه ایجاد می کنند. آنها شروع به نمایش تنها آن رنگ می کنند و حتی پس از حذف تصویر، سایه ای از تصویر ثابت ایجاد می کنند. هرگز تلویزیون خود را بیش از نیم ساعت روی تصویر ثابت قرار ندهید، فقط برای ایمن بودن. تلویزیون های پلاسما، با فناوری فسفر، نسبت به تلویزیون های LCD که از فناوری کریستال مایع استفاده می کنند، به ویژه در 200 ساعت اول استفاده، بیشتر مستعد سوختن هستند.

در صورت امکان از بازی های ویدیویی با جعبه های ثابت، مانند آن هایی که سطح قدرت شما را نشان می دهند، در تلویزیون های پلاسما خودداری کنید. پخش طولانی می تواند باعث سوختن جعبه های استاتیک شود. همچنین از نوارهای سیاهی که هنگام تماشای یک فیلم با صفحه عریض ظاهر می شوند دوری کنید. اکثر DVD ها به شما امکان تماشای نسخه تمام صفحه را می دهند. اگر نه، نسبت تصویر تلویزیون را از طریق منوی تصویر تغییر دهید تا زمانی که نوارهای سیاه ناپدید شوند. این میله‌ها می‌توانند سایه‌هایی را در تمام بالا و پایین صفحه تلویزیون ایجاد کنند یا ممکن است باعث ایجاد یک خط تیره در امتداد مرز جعبه‌های سیاه شوند.

این را ببینید  دلایل جامع کار نکردن کنترل از راه دور تلویزیون

تعمیر تخصصی پنل آبخورده تلویزیون

نصب نادرست روی دیوار

اگر تلویزیون به خوبی روی دیوار نصب نشده باشد، ممکن است سایه ایجاد شود. همیشه هنگام نصب تلویزیون خود به دیوار، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. زاویه تلویزیون را بیش از 70 درجه در هیچ جهتی قرار ندهید، زیرا انجام این کار باعث تغییر وزن تلویزیون می شود که ممکن است به پیکسل ها آسیب برساند.

بررسی پایه نصب

اگر ترجیح می دهید تلویزیون خود را روی زمین یا روی یک مرکز سرگرمی قرار دهید، همیشه از پایه نصب مدل استفاده کنید. اگر تلویزیون را مستقیماً روی زمین یا سطح دیگری قرار دهید، وزن تلویزیون می‌تواند پیکسل‌های پایین‌تر را فشرده کند و باعث ایجاد یک اثر سایه در پایین صفحه شود.

3بعدی بودن تلویزیون

اگر به یک تلویزیون سه بعدی نگاه می کنید، ممکن است یک اثر سایه روی تصویر ببینید، به خصوص اگر مستقیماً جلوی تلویزیون ننشینید. فناوری سه بعدی مورد استفاده برای بسیاری از این تلویزیون ها همچنان به افزودن عینک های مخصوص برای شفاف سازی تصاویر بدون سایه متکی است.

اثرات گرد و غبار روی تلویزیون LCD

تلویزیون های LCD یا کریستال مایع معمولاً در خانه ها یافت می شوند. این تلویزیون های صفحه تخت کیفیت تصویر عالی و اندازه صفحه نمایش بزرگ را ارائه می دهند در حالی که فضای بسیار کمتری را نسبت به تلویزیون های صفحه بزرگ سنتی اشغال می کنند. برای نگهداری LCDها در شرایط کار، مطمئن شوید که بدون گرد و غبار هستند.

مدارهای کوتاه

شدیدترین مشکلی که گرد و غبار می تواند در تلویزیون ال سی دی ایجاد کند اتصال کوتاه است. این زمانی اتفاق می افتد که گرد و غبار وارد بدنه تلویزیون شده و روی یک یا چند برد مدار داخلی بنشیند. گرد و غبار کافی می تواند باعث اتصال کوتاه شود که باعث می شود تلویزیون به هیچ وجه کار نکند. در موارد دیگر، به کیفیت تصویر آسیب می رساند یا از عملکرد صحیح برخی ویژگی ها جلوگیری می کند.

این را ببینید  6 نشانه خرابی تلویزیون شما

از آنجایی که اتصال کوتاه تنها زمانی رخ می دهد که گرد و غبار کافی در داخل تلویزیون وجود داشته باشد، این مشکل پس از چند سال استفاده از تلویزیون رخ می دهد، به این معنی که تحت ضمانت سازنده نخواهد بود. در بسیاری از موارد اتصال کوتاه، تعمیر گران است و بهتر است یک مجموعه جدید بخرید.

تغییر در کیفیت تصویر

گرد و غبار همچنین می تواند بر کیفیت تصویر تلویزیون ال سی دی بدون ورود به محفظه LCD تأثیر بگذارد. گرد و غباری که روی سطح می نشیند می تواند تصویر را مخدوش کرده و روشنایی آن را کاهش دهد. در حالی که پاک کردن گرد و غبار آسان است، فقط از یک پارچه نرم و محلول تمیز کننده ملایم استفاده کنید تا از خراشیدگی صفحه یا آسیب دائمی با پاک کننده های سوزاننده جلوگیری کنید.

گرد و غبار زیر صفحه نمایش می تواند تمیز کردن آن دشوارتر باشد. استفاده از هوای فشرده برای دمیدن گرد و غبار بهترین گزینه است، به جز جدا کردن دستگاه برای تمیز کردن صفحه نمایش از داخل. معمولاً تمیز نگه داشتن سطح صفحه نمایش از گرد و غبار برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به زیر صفحه نمایش کافی است.

مشکلات کنترل

اثر دیگری که گرد و غبار می تواند روی تلویزیون ال سی دی داشته باشد زمانی رخ می دهد که وارد فضای اطراف دکمه ها می شود و کنترل تلویزیون را دشوار می کند. در برخی از مجموعه‌ها، گرد و غبار باعث چسبیدن دکمه‌ها یا جلوگیری از درگیر شدن آن‌ها با فشار دادن می‌شود. استفاده از هوای فشرده برای خارج کردن گرد و غبار یا استفاده از کنترل از راه دور این مشکل را حل می کند.

این را ببینید  4 مشکلات رایج تلویزیون LED و تشخیص آنها

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: خلاصی از شر ترک های تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − سه =