نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه رفع نقاط ابری در صفحه های تلویزیون LCD بعد از شکستگی

یک صفحه نمایش LCD ابری اغلب برای اصلاح سریع به تنظیمات نمایشگر نیاز به چند تغییر ساده دارد. در برخی موارد، ایجاد کلاک نیاز به تعمیر حرفه ای یا کلاً تلویزیون جدید دارد. قبل از انجام تعویض جایگزین یا گران قیمت، با بازی در تنظیمات شروع کنید. در بعضی موارد، به حداقل رساندن ابر باعث می شود تلویزیون حداقل مدتی طولانی تر شود.

نمای بیرونی را تمیز کنید

برای اطمینان از کدر نشدن صفحه توسط گرد و غبار و سایر اشیا خارجی، با تمیز کردن قسمت بیرونی شروع کنید. در حالت ایده آل، آن را با یک پارچه نرم و میکروفیبر تمیز کنید. می توانید قسمت بیرونی را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید، فقط از یک پارچه خشک روی صفحه استفاده کنید. به بافت صفحه بسیار توجه کنید و به دنبال لکه هایی باشید که به وضوح در اثر مواد خارجی چسبیده به قسمت خارجی ایجاد شده باشد.

در حالی که اشیا خارجی غالباً به مقدار زیادی که صفحه را کدر می کند وجود ندارند، تمیز کردن باعث می شود دید بهتری از صفحه داشته باشید و به هنگام تنظیم تنظیمات نمایشگر کمک کنید. یک صفحه تمیز کیفیت کلی تصویر را نیز بهبود می بخشد و تجربه مشاهده بهتری را ایجاد می کند. صفحه نمایش خود را به طور منظم با یک پارچه نرم میکروفیبر تمیز کنید تا از جمع شدن گرد و غبار جلوتر باشد.

تنظیمات را دوباره تنظیم کنید

تنظیمات نمایشگر می تواند کدر شدن صفحه را آشکار و تقویت کند. انجام چند تنظیم ساده می تواند به سرعت مشکل را برطرف کند و کیفیت صفحه را به شدت بهبود بخشد. هنگامی که صفحه نمایش در یک اتاق تاریک با حداکثر تنظیم روشنایی نمایش داده می شود، میزان کدر شدن هوا طبیعی است. کنتراست در این شرایط بیش از حد سنگین است و باعث ایجاد لکه های ابری می شود، به خصوص در یک صفحه خالی بدون منبع ویدئو.

این را ببینید  عیب یابی پنل تلویزیون

به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کرده و به قسمت تنظیمات تصویر بروید تا سطح نور پس زمینه را کاهش دهید، این کار با کاهش اندکی شروع می شود و صفحه را برای بررسی تغییرات بررسی می کنید. سطح نور پس زمینه را برگردانید و تنظیم کنید تا زمانی که دیگر تلویزیون LCD کلافه نشود. فقط تنظیم نور پس زمینه کافی نیست و چند تغییر سریع دیگر به سنسور نور و حالت های صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند تا روشنایی را کاهش دهند.

در مرحله بعد، از تنظیمات به گزینه های Setup دسترسی پیدا کرده و Light Sensor را به موقعیت روشن تبدیل کنید. در همان منو، به تنظیمات صرفه جویی در مصرف برق دسترسی پیدا کرده و نامگذاری را یادداشت کنید. اگر تنظیمات زیاد است، به پایین تغییر کرده و اگر تنظیمات کم است به حالت زیاد تغییر دهید. این باید سطوح را متعادل کرده و نقاط ابری را پاک کند.

رفع منطقه تاریک در صفحه نمایش تلویزیون

اگر یک قسمت تاریک روی صفحه تلویزیون شما وجود داشته باشد، این همان جلوه ای از جلوه تلویزیون ال سی دی است و تنظیم تنظیمات به همان روش بهترین عمل است. پس از انجام تنظیمات، تلویزیون را امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که تغییرات انجام شده است. اگر کدر شد، بازی را با تنظیمات روشنایی ادامه دهید تا جایی که مناطق ابری به حداقل برسد.

تعمیر و جایگزینی

وقتی صفحه فیزیکی آسیب ببیند، کدر شدن می تواند رخ دهد. این اتفاق می افتد از ضربه و ترک به صفحه نمایش LCD و این نیاز به تعمیر و یا تعویض حرفه ای است. برای مسائل مربوط به آسیب جسمی ناشی از بدرفتاری یا ساییدگی عمومی، یک بازرسی دقیق انجام دهید. با تنظیم تنظیمات این مشکلات برطرف نمی شود و یک تعمیر دقیق تر لازم است.

این را ببینید  آسیب رطوبت به لوازم الکترونیکی

درباره وضعیت گارانتی خود تحقیق کنید و در صورت امکان گزینه های تعمیر یا تعویض گارانتی را دنبال کنید. تلویزیون ممکن است ضمانتی همراه با فروش داشته باشد و بسیاری از خرده فروشان ضمانت نامه خود را به عنوان یک فروش بالا در هنگام خرید ارائه دهند. اگر در یکی از این ضمانت نامه های طولانی سرمایه گذاری کرده باشید، ممکن است تلویزیون واجد شرایط تعمیر یا تعویض بدون هزینه شود.

اگر ضمانت نامه موجود نیست، قیمت تعمیرات را دریافت کنید و هزینه تعمیر را با هزینه خرید یک مدل جدید مقایسه کنید. یک تلویزیون جدید ممکن است دارای یک قیمت باشد که خرید بیش از تعمیر را توجیه می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =