نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سوسو زدن یا چشمک زدن صفحه تلویزیون بسیار آزاردهنده است، اما این مشکل معمولاً به راحتی قابل حل است. قبل از شروع عیب‌یابی، مطمئن شوید که به سادگی تلویزیون را خاموش و دوباره روشن کنید. اگر با این کار مشکل برطرف شد، دیگر نیازی نیست بقیه مراحل را امتحان کنید. با این حال، اگر این راه حل سریع برای شما کارساز نبود، زمان آن رسیده است که نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون خود را شروع کنید.

نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون

راه های نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون

برای نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون اگر خاموش و روشن کردن مجدد تلویزیون باعث رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون نشد، ممکن است برخی از قطعات فیزیکی خراب یا قطع شده باشند. قبل از اینکه بخواهید سوسو زدن را به روش های دیگر رفع کنید، باید تمام اجزای فیزیکی و اتصالات، مانند سیم ها و آداپتورها را بررسی کنید.

در صفحه‌های LCD، سوسو زدن حتی می‌تواند ناشی از شل شدن نوارهای اتصال و سیم‌کشی باشد. این نوع سوسو بدون توجه به ورودی هایی که با تلویزیون استفاده می کنید ظاهر می شود.

کابل ها و سیم ها همه خوب به نظر می رسند؟ اتصالات محکم؟ هنوز مشکل دارید؟ بسیار خوب، زمان آن است که عیب یابی را مرحله به مرحله شروع کنید تا بفهمید چه مشکلی دارد و چگونه آن را برطرف کنید.

خوشبختانه مهم نیست که چه مارک تلویزیونی دارید – ال‌جی، شارپ، اپل، TCL، سونی – تلویزیون‌های سوسو زدن یا چشمک زدن همه با همان مراحل عیب‌یابی برطرف می‌شوند.

خاموش و روشن کردن تلویزیون

برای نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون اولین قدمی که همیشه باید با یک صفحه نمایش سوسو بزند این است که دستگاه را خاموش و روشن کنید. با انجام این کار، تلویزیون شما بازنشانی می شود، که می تواند از سوسو زدن صفحه جلوگیری کند. شما می خواهید آن را برای چند دقیقه خاموش کنید تا دوباره تنظیم شود.

این را ببینید  تشخیص سریع مشکل پنل LED

با این حال، اگر خاموش و روشن کردن تلویزیون تنها به عنوان یک راه حل موقت کار می کند، می خواهید به این روش های دیگر بروید.

خرابی تلویزیون

جدا کردن تلویزیون از دیوار

اگر فقط خاموش و روشن کردن تلویزیون کاری انجام نداد، باید کابل برق را از پریز جدا کنید. انجام این کار تلویزیون را مجبور به تنظیم مجدد می کند، که می تواند به حذف سوسو زدن کمک کند. قبل از اینکه کابل برق را دوباره به پریز وصل کنید، باید حداقل پنج دقیقه صبر کنید.

بازرسی کابل های

برای نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون باید مطمئن شوید که هیچ کابل آسیب دیده ای به تلویزیون شما متصل نیست. شما باید به دنبال اتصالات شل، سیم های خم شده یا سیم های آسیب دیده باشید. اگر متوجه شده‌اید که سوسو زدن فقط زمانی اتفاق می‌افتد که تلویزیون شما از ورودی خاصی استفاده می‌کند، این یک سرنخ بزرگ است که نشان می‌دهد کدام کابل‌ها می‌شکنند.

به عنوان مثال، اگر تلویزیون شما فقط در حین انجام یک بازی ویدیویی سوسو می‌زند، باید تمام سیم‌های مرتبط با کنسول را بررسی کنید. کابل های HDMI به سرعت پاره می شوند – ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید.

اگر سوسو زدن فقط زمانی اتفاق می‌افتد که از تلویزیون کابلی استفاده می‌کنید، در عوض می‌توانید سیم‌های متصل به جعبه کابل را بررسی کنید. خوشبختانه، این نوع سیم ها این روزها هزینه زیادی برای تعویض ندارند.

بررسی منبع ویدیو

برای نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون بسته به منبع ویدیو، ممکن است مقداری سوسو زدن دریافت کنید. این زمانی اتفاق می‌افتد که تلویزیون فریم‌های خراب را از پخش دریافت می‌کند، چه در حال پخش جریانی یا تماشای یک قطعه ضبط شده باشید.

این را ببینید  بررسی کامل پنل LCD (نمایشگر کریستال مایع)

متأسفانه هیچ راهی برای تصحیح منبع ویدیو وجود ندارد. اگر در حال پخش جریانی هستید، می‌توانید تلویزیون را راه‌اندازی مجدد کنید یا برای کمک، روتر خود را بازنشانی کنید.

سطوح روشنایی اتاق

صفحه های تلویزیون در واقع همیشه سوسو می زنند. با این حال، آنقدر سریع است که نمی توانید به طور معمول بگویید. برخی از شرایط نوری شدید می‌توانند این نرخ‌های تازه‌سازی را قابل توجه کنند، که باعث می‌شود تلویزیون در حال سوسو زدن به نظر برسد. برای رفع آن، اتاق را روشن یا تاریک کنید. همچنین می توانید این مشکل را با تنظیم تنظیمات روشنایی تلویزیون خود برطرف کنید. ممکن است کمی آزمایش لازم باشد، اما شما فوراً متوجه تغییرات خواهید شد.

نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون

مشکلات سخت افزاری داخلی

برای نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون مشکلات سوسو زدن صفحه حتی ممکن است از داخل تلویزیون ایجاد شود. اگر نمی توانید تعیین کنید که چه چیزی باعث سوسو زدن مداوم می شود، احتمالاً یک قطعه الکتریکی داخل آن فرسوده شده است (مثلاً روبان ها).

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که این مشکل است، می خواهید تمام گزینه های عیب یابی دیگر را امتحان کنید. شما نمی توانید این نوع مشکلات را به تنهایی برطرف کنید (مگر اینکه یک حرفه ای آموزش دیده باشید). بهتر است تلویزیون خود را برای تعمیر ببرید یا در آینده جایگزین آن بخرید. اگر این تلویزیون جدیدتر است، ممکن است حتی یک گارانتی برای آن در دسترس باشد.

بررسی وتر وای فای

آیا از تلویزیون هوشمند استفاده می کنید؟ اتصال بد با روتر شما همچنین می تواند منجر به سوسو زدن صفحه نمایش شود. می‌توانید روتر را بازنشانی کنید یا سعی کنید آن را کمی به تلویزیون نزدیک‌تر کنید. با این حال، شما نمی خواهید آن را خیلی نزدیک قرار دهید.

این را ببینید  آبخوردگی صفحه LCD تلویزیون

روترها سیگنال هایی را منتشر می کنند که می تواند با تلویزیون های قدیمی تر مشکل ایجاد کند. اگر تلویزیون قدیمی دارید که نیازی به اتصال به اینترنت ندارد، بهتر است روتر را از صفحه نمایش دور نگه دارید.

به روز کردن تلویزیون های هوشمند

برای نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون اگر تلویزیون هوشمند دارید، احتمالاً باید هر از چند گاهی آن را به روز کنید. از دست رفتن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار می‌تواند منجر به چندین مشکل اتصال مختلف و نرخ تازه‌سازی بد شود. باید بتوانید به‌روزرسانی‌ها را در تنظیمات، پشتیبانی و نرم‌افزار در اکثر منوهای تلویزیون هوشمند بیابید. “به روز رسانی نرم افزار” را انتخاب کنید، سپس منتظر بمانید تا به روز رسانی نصب شود. این باید به سوسو زدن صفحه در اکثر تلویزیون های هوشمند کمک کند.

بیشتر بدانید: 6 راه برای از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =