نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی پنل تلویزیون. در این مقاله به شما در مورد 10 مشکل برتر پنل تلویزیون ال سی دی که در حین تعمیر کار با آن مواجه هستیم، خواهیم گفت. و اینها مشکل رایجی است که تقریباً در تلویزیون ال ای دی ال ای دی هر شرکتی با آن روبرو هستیم. امروز در این مقاله فقط در مورد مشکلات پانل برتر که در پانل با آن روبرو هستیم صحبت می کنیم.

خرابی پنل تلویزیون

عدم وجود تصویر در صفحه نمایش دلیل خرابی پنل تلویزیون

بدون نمایش به معنی عدم وجود تصویر در پنل تلویزیون ال ای دی ال سی دی است. این مشکل بیشتر اوقات در تلویزیون مشاهده می شود. اگر ولتاژ VGL در PCB پانل یا PCB اسکالر پانل گم شود. اگر می خواهید در مورد مشکل بدون نمایشگر بیشتر بدانید، اینجا را کلیک کنید و از روند واقعی تعمیر مشکل پانل تلویزیون بدون نمایشگر مطلع شوید.

مشکل نمایش سفید

DVDD، VDD، VLOGI، CV33V اگر تمام این ولتاژ در پنل شما وجود نداشته باشد. مشکلات صفحه نمایش سفید در پنل تلویزیون شما وجود دارد. من همچنین مقاله مفصلی در مورد آن نوشته ام. برای خواندن آن مقاله اینجا را کلیک کنید.

مشکل نیمه نمایش

این نوع مشکل و عیب ناشی از آسیب به آی سی COF است. تعداد زیادی IC COF با عملکردها و طرح های مختلف وجود دارد. اگر COF جانبی بشکند یا آسیب ببیند تلویزیون شما نصف رو به پایین خواهد شد. اگر COF اصلی آسیب ببیند یا شکسته شود، تلویزیون شما از طرف کناری استفاده می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مشکل نیمه نمایش اینجا را کلیک کنید.

این را ببینید  روش جلوگیری از آب گرفتگی کابل و تلویزیون

مشکل نگاشت پنل

اولاً وقتی شما و فرزندانتان کاری را با ریموت تلویزیون انجام می دهید و متأسفانه مشکلی در تنظیمات شما اتفاق می افتد، آن زمان با این مشکل مواجه می شود.

ثانیا وقتی کارت New LCD LED Driver را روی تلویزیون خود نصب می کنید و کابل LVDS را به درستی وصل نمی کنید، آن زمان نیز با این مشکل نقشه برداری پنل مواجه می شود. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

مشکل نقطه در پانل

دو نوع نقطه وجود دارد که ما روی هر نوع پانل به دست می آوریم. این لکه ها لکه سیاه و لکه سفید هستند. لکه های سیاه به شدت در کیفیت تصویر و تجربه مشاهده نقص دارند. این مشکل زمانی ایجاد می شود که مقدار زیادی خاک و گرد و غبار در یک مکان جمع شود. همچنین اگر پیکسل پنل شما مرده یا گیر کرده باشد، یک نقطه سیاه روی پانل ظاهر می شود.

نقطه سفید به معنای نقطه سفید روی پانل است. این مشکل نیز به همین دلیل در پنل ظاهر می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره مشکل پنل تلویزیون، اینجا را لمس کنید.

پیشنهاد مطالعه: 6 راه برای از بین بردن لکه های تیره تلویزیون LCD

مشکل تصویر دوگانه

این مشکل بیشتر برای خرابی پنل T-con است. حداکثر زمان گیرکردن ولتاژ CKV در برد T-con پنل برای این نوع ولتاژ با مشکل تصویر مضاعف در صفحه ال ای دی ال سی دی مواجه خواهد شد. برای تعمیر این مشکل اینجا کلیک کنید.

تار بودن تصویر

هنگامی که پیکسل پانل در معرض مشکل قرار می گیرد و پیکسل را تکان می دهد، نوردهی پانل کیفیت تصویر و کیفیت فیلم را کاهش می دهد. زمان بسیار کمتری که ما این نوع تاری تصویر را دریافت می کنیم، در پنل ال ای دی LCD ظاهر می شود. اگر با این مشکل مواجه شدید و می خواهید آن را برطرف کنید اینجا را کلیک کنید.

این را ببینید  عوامل آسیب به پنل تلویزیون صفحه تخت

مشکل رنگ در پنل

اگر کابل LVDS و سیگنال LVDS شما به درستی جریان نداشته باشد، با مشکل رنگ مواجه خواهید شد. برای اطلاع از دلیل مشکل رنگ به جدول زیر مراجعه کنید.

آستر مشکی در پنل

زمان زیادی از تلویزیون در موقعیت روشن باقی می ماند، برای این وضعیت IC COF گرم می شود و به درستی کار نمی کند. و آی سی COF ما در موقعیت گرم شدن بیش از حد قرار می گیرد. هنگامی که هر پانل COF IC در موقعیت گرمایش بیش از حد باقی می ماند، پوشش روی پانل ظاهر می شود. افقی یا عمودی خواهد بود. برای تعمیر این مشکل اینجا را کلیک کنید.

مشکل تکان دادن پنل

اغلب اوقات LED نور پس زمینه ما ضعیف می شود و مقدار زیادی جریان می گیرد. اگر هر نوع نور پس‌زمینه در وضعیت بدی قرار بگیرد، با مشکل تکان دادن مواجه خواهید شد.

تعمیر تلویزیون شکسنه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =