نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر تلویزیون شما مایع عجیبی نشت می کند، بدون شک نگران هستید. به این مقاله نگاهی بیندازید که توضیح می دهد که این مشکل چیست و چگونه می توانید آن را برطرف کنید. اصولا طراحی های تلویزیون به این صورت است که مایع از آن نشت نکند. به توضیحات زیر در مورد علت نشتی تلویزیون خود نگاه کنید. در صورت وقوع این اتفاق چه کاری باید انجام دهید. بررسی نشت مایعات تلویزیون  را در این مقاله انجام دهید.

بررسی نشت مایعات تلویزیون

4 دلیل و بررسی نشت مایعات تلویزیون

برای بررسی نشت مایعات تلویزیون تلویزیون شما بدون توجه به جدید یا قدیمی بودن ممکن است دچار نشتی شود. و اگر به اینجا رسیده اید، به این معنی است که نگران نشتی هستید که پیدا کرده اید. و حق دارید کمی احساس ناراحتی کنید، زیرا قطعاً چیزی درست نیست. نگاهی به 4 نکته پیش رو بیندازید که به شما کمک می کند بفهمید چرا تلویزیون شما نشتی دارد و چه کاری باید انجام دهید.

شماره 1 نشت آب باران

در بررسی نشت مایعات تلویزیون ممکن است یک گودال آب در اطراف تلویزیون شما ظاهر شود. اما ممکن است مشکل از خود تلویزیون نباشد. ممکن است با نصب آنتن تلویزیون شما یا چیز دیگری باشد.

مایع اطراف تلویزیون شما می تواند آب باران باشد. این ممکن است آبی باشد که به آرامی از پشت بام جایی که آنتن تلویزیون شما نصب شده است، چکه کرده است. اگر نشتی بسیار کوچک دارید، قطرات ریز آب ممکن است به مرور زمان از کابل کواکسیال چکه کند. با این کار یک حوضچه آب در کنار تلویزیون شما باقی می ماند.

اما چگونه می توان تشخیص داد که آب از کجا می آید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد.

 1. ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و از برق جدا کنید. سپس سوراخ اطراف کابل کواکسیال را که به بیرون منتهی می شود بررسی کنید. اگر سقف به نظر می رسد که آب آسیب دیده یا احساس می کند مرطوب است، ممکن است نشتی داشته باشید. در این حالت، استفاده از تلویزیون را متوقف کنید زیرا ممکن است آب به داخل کابل چکه کرده باشد و استفاده از آن را خطرناک کند. سپس باید با شرکتی که کابل را نصب کرده است تماس بگیرید.
 2. کابل کواکسیال را لمس کنید و ببینید آیا احساس خیس شدن دارد یا خیر. اگر اینطور باشد، ممکن است نشت داشته باشید. شما باید فوراً استفاده از تلویزیون را متوقف کنید. سپس باید با شرکتی که کابل را نصب کرده است تماس بگیرید.
این را ببینید  علت واضح نبودن رنگ های تلویزیون

کارهای که باید انجام دهید.

 • استفاده از تلویزیون را قطع کنید. آن را از برق جدا کنید.
 • با یک تکنسین یا شخصی که تلویزیون شما را نصب کرده است تماس بگیرید. اگر تلویزیون شما گارانتی دارد یا اخیرا نصب شده است، نباید هزینه تعمیر را پرداخت کنید.

خرابی پنل تلویزیون

شماره 2 تغییرات آب و هوا

یکی دیگر از دلایل و بررسی نشت مایعات تلویزیون شما می تواند مربوط به تراکم باشد. اکنون تلویزیون ها برای جلوگیری از این مشکل تولید می شوند. اما اگر با تغییرات شدید آب و هوایی مواجه بوده اید، به عنوان مثال. خیلی سرد تا خیلی مرطوب، ممکن است دچار مشکل تراکم دستان خود شوید.

اگر تلویزیون شما در حال مبارزه با تراکم است، باید بتوانید آن را در خارج از صفحه نمایش ببینید. در آب و هوای بسیار مرطوب، حتی ممکن است آن را در داخل صفحه نمایش ببینید. هنگامی که رطوبت هوا کاهش می یابد، تراکم با هم جمع می شود و می تواند به صورت نشتی در اطراف تلویزیون شما ظاهر شود.

علائم زیر را بررسی کنید.

 1. شما در آب و هوای بسیار مرطوب زندگی می کنید. برای نمایشگرهای تلویزیون LCD ناشناخته نیست که در خارج یا حتی داخل صفحه نمایش تراکم ایجاد کنند.
 2. وقتی دستان خود را روی تلویزیون می گذارید احساس خیس شدن می کند. در این صورت، تلویزیون را فوراً جدا کنید و استفاده از آن را متوقف کنید.

اگر تلویزیون شما متراکم شود چه باید کرد؟ اینجا نکاتی وجود دارد.

 • تلویزیون را تا زمانی که می خواهید خشک کنید از برق جدا کنید
 • تلویزیون را به یک اتاق بسیار گرم (اما نه مرطوب) ببرید. بگذارید آنجا خشک شود. اگر فضای خانه شما بسیار مرطوب است، سعی کنید از یک رطوبت گیر یا تهویه مطبوع استفاده کنید. تا زمانی که خشک نشده از آن استفاده نکنید.
 • تلویزیون را از برق جدا کنید و با احتیاط آن را خشک کنید. اگر روز گرمی است، می توانید آن را جلوی یک پنکه آزاد بگذارید.
 • اگر نمی توانید آب را از تلویزیون خارج کنید، استفاده از آن را متوقف کرده و با سازنده خود تماس بگیرید
این را ببینید  تعمیر صفحه نمایش LCD آبخورده

شماره 3 سیال الکترولیتی

در بررسی نشت مایعات تلویزیون اکنون ما به برخی از دلایل پیچیده تر نشت تلویزیون شما می پردازیم. یکی از این موارد می تواند به این دلیل باشد که مایع الکترولیتی از خازن های تلویزیون نشت می کند.

اگر تلویزیون شما به درستی کار نمی کند، این می تواند نشانه ای از خراب شدن یک یا چند خازن باشد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توانید مطمئن شوید که خازن های تلویزیون شما باعث نشتی می شوند یا خیر. در اینجا چند علامت وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که مخصوص خازن های شکسته هستند.

 • تلویزیون در حال نشت مایع قهوه ای مایل به قرمز است. ردی که بر جای می گذارد ممکن است شبیه لکه قهوه خشک شده باشد.
 • تلویزیون مقدار کمی مایع در اطراف دریچه های تلویزیون نشت می کند
 • تلویزیون کار نمی کند

اگر خازن های تلویزیون شما خراب شده است، باید با یک متخصص تماس بگیرید. خازن ها می توانند سال ها در شارژ صرفه جویی کنند و می تواند کشنده باشد. ما اکیداً توصیه می کنیم که سعی نکنید خودتان آن را تعمیر کنید، مگر اینکه واقعاً بدانید دارید چه می کنید!

در عوض، با یک تکنسین تماس بگیرید. آنها باید بتوانند خازن ها را برای شما جایگزین کنند. این باید شما را از رفتن به یک تلویزیون جدید باز دارد. اگر تلویزیون شما تحت گارانتی است، نباید چیزی برای تعمیر بپردازید.

تعمیرات تلویزیون

شماره 4 کریستال مایع

در بررسی نشت مایعات تلویزیون یکی از نادرترین دلایلی که تلویزیون شما ممکن است مایع چکه کند، نشتی در کریستال های مایع است. چرا این خیلی نادر است؟ خوب، تلویزیون LCD شما از کریستال های مایع برای ایجاد یک تصویر استفاده می کند.

این را ببینید  مشکلات خالی بودن صفحه تلویزیون

اما، این کریستال ها در واقع بسیار چسبناک هستند و از نظر فیزیکی برای آنها سخت است که چکه کنند. گفته می شود، اگر مشکلی در صفحه نمایش شما وجود داشته باشد، کریستال ها ممکن است به طور بالقوه از تلویزیون نشت کنند.

بنابراین، اگر مشکوک به نشت کریستال مایع از تلویزیون خود هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ در اینجا چند پیشنهاد هستند.

 1. تلویزیون را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. هنگامی که تلویزیون نشتی دارد به استفاده از تلویزیون ادامه ندهید.
 2. چندتا عکس بگیر باید از نشت کریستال های مایع عکس بگیرید تا با سازنده خود به اشتراک بگذارید. این نوع نشتی به عنوان نوار رنگ و خوردگی پلاستیک شناخته شده است. با این گفته، بهتر است فوراً آن را تمیز کنید.
 3. نشتی را با دستان خالی لمس نکنید. هنگام تمیز کردن آن از دستکش استفاده کنید. اگر مقداری از نشت به پوست شما رسید، بلافاصله دست های خود را با آب و صابون بشویید.
 4. با یک تکنسین تلویزیون تماس بگیرید و مشکل را به آنها گزارش دهید. اگر تلویزیون شما تحت گارانتی است، باید بتوانید یک جایگزین رایگان دریافت کنید.

بیشتر بدانید: دلایل اولیه عدم اتصال وای فای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفت =