نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر نگران از بین رفتن تلویزیون LED خود هستید، پس تنها نیستید. چشمک زدن، خطوط تار، و علائم مختلف دیگر ممکن است نشانه‌ای از این باشد که زمان آن رسیده است که یک جایگزین داشته باشید. خوشبختانه، شما می توانید بسیاری از مشکلات را بدون دریافت مشکل جدید برطرف کنید. با این وجود، مهم است که بدانید چه زمانی چیزی خراب است. علائم و نشانه های یک تلویزیون LED در حال مرگ عبارتند از: کند شدن، محو شده، چشمک زن، صفحه نمایش خط دار و خدمات ارتباطی با تاخیر. مشکلات دیگر عبارتند از رنگ‌های مخدوش، پیکسل‌های مرده و لبه‌های سوخته. در این مقاله به نشانه خرابی تلویزیون LED خواهیم پرداخت.

نشانه خرابی تلویزیون LED

نشانه خرابی تلویزیون LED و روشن شدن بسیار کند

برای نشانه خرابی تلویزیون LED شاید چشمگیرترین بخش داشتن یک تلویزیون LED این است که آنها همه کارها را تقریباً فوری انجام می دهند. ارتباط از راه دور بلافاصله پاسخ می دهد، پیکسل ها با رنگ روشن می شوند و تصاویر واضح هستند. متأسفانه، این امر باعث می شود که شما به راحتی متوجه مسائل کوچک مانند زمان انتظار طولانی شوید.

اگر تلویزیون را روشن کنید و برای همیشه طول بکشد، ممکن است مشکل از راه دور باشد. سیگنال باید قوی و رفع انسداد باشد. با این حال، این معمولاً نشانه یک تلویزیون LED در حال مرگ است. پیکسل ها قادر به پاسخگویی به دستور نیستند، که باعث می شود فرسوده و کسل کننده به نظر برسند.

هنگامی که یک تلویزیون LED را روشن می کنید، باید منتظر تصاویر باکیفیت باشید که فورا نمایش داده شوند. اگر چیزی غیر از آن دریافت می کنید ، این نشانه بزرگی است که باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. از آنجایی که این روزها تلویزیون ها به شدت مهر و موم شده اند، انجام تعمیرات می تواند سخت باشد.

این را ببینید  5 مشکل رایج تلویزیون و نحوه رفع آنها

نشانه خرابی تلویزیون LED و صفحه نمایش کسل کننده

برای نشانه خرابی تلویزیون LED هیچ کس نمی خواهد به صفحه نمایش کسل کننده تلویزیون نگاه کند. بزرگ‌ترین دلیلی که مردم می‌خواهند روی تلویزیون‌های LED سرمایه‌گذاری کنند این است که می‌خواهند تصاویر پر جنب و جوش، روشن و با جزئیاتی را که توسط شرکت‌های بی‌شماری وعده داده شده است، داشته باشند. مگر اینکه تعداد پیکسل های تلویزیون کم باشد (که در مورد صفحه نمایش های LED بسیار نادر است، به خصوص آنهایی که در پنج سال گذشته تولید شده اند)، ممکن است نیاز به یک صفحه جدید داشته باشید.

در اینجا سه ​​دلیل کسل کننده بودن صفحه نمایش تلویزیون LED آورده شده است:

  1. از بین رفتن لامپ های رنگی می تواند دلیل بزرگی برای مات شدن صفحه نمایش باشد. این می تواند نتیجه یک صفحه نمایش قدیمی باشد. لامپ‌های ال‌ای‌دی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای مدت طولانی دوام بیاورند، اما مانند سایر صفحه‌های تلویزیون، برای همیشه دوام نخواهند داشت.
  2. هنگامی که شخصی به تلویزیون برخورد می کند، آن را می زند یا با چیزی تیز به آن ضربه می زند، ممکن است لامپ ها بشکند یا آسیب ببیند. این فرآیند منجر به یک صفحه نمایش کسل کننده می شود زیرا تعمیر داخل تلویزیون های مدرن تقریبا غیرممکن است.
  3. خاموش شدن خورشید شوخی نیست. اگر تلویزیون شما در زیر نور مستقیم خورشید قرار گیرد، می تواند به سرعت صفحه نمایش را مات کند. مانند لباس‌هایی که از نور آفتاب استفاده می‌کنند، صفحه‌های LED نیز می‌توانند مات شوند و رنگ‌هایشان از بین برود.
این را ببینید  مدت زمان و طول عمر تلویزیون

نشانه خرابی تلویزیون LED

محو شدن به طور تصادفی

برای نشانه خرابی تلویزیون LED آیا تا به حال شده که شروع به تماشای تلویزیون کنید و ناگهان خاموش شود؟ محو شدن نیز یک مسئله رایج است. هر دوی این مشکلات مربوط به تلویزیونی است که در راه خروج است. اگر تلویزیون شما همیشه محو می شود یا به طور تصادفی با وضوح بسیار پایین تری کاهش می یابد، احتمالاً عمر طولانی تری نخواهد داشت. شما باید ظرف چند ماه یک مجموعه جدید تهیه کنید.

خبر خوب این است که، اگر برایتان مهم نیست، می توانید طول عمر یک تلویزیون رنگ و رو رفته را برای مدت طولانی افزایش دهید. بزرگترین مشکل زمانی است که به طور تصادفی شروع به محو شدن می کند و خود را خاموش می کند. اگر این مشکل رخ دهد، پس کار زیادی نمی توانید انجام دهید. به محو شدن ادامه می دهد و اغلب خاموش می شود تا زمانی که بیش از چند ثانیه دوام نیاورد.

اگر هنگام شروع خطا متوجه شدید، ممکن است بتوانید آن را ذخیره کنید. تعمیرکاران تلویزیون زیادی وجود دارند که ادعا می کنند می توانند از پس این مشکل برآیند.

چشمک زدن بیش از حد

برای نشانه خرابی تلویزیون LED مشابه علامت قبلی، اگر تلویزیون شما به طور تصادفی چشمک می زند، ممکن است مشکل جدی در دستان خود داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است مانند یک پلک زدن به نظر برسد. بسیاری از مردم این موضوع را از دست می دهند زیرا آنقدر ناگهانی و تصادفی است که آن را با نور سوسوزن اشتباه می گیرند. متوجه خواهید شد که بیشتر اوقات اتفاق می افتد، یعنی زمانی که باید آن را برطرف کنید.

این را ببینید  5 نشانه از کار افتادن تلویزیون

بسیار شبیه یک صفحه نمایش محو شده، اگر در مراحل اولیه آن را بگیرید، می توانید آن را تعمیر کنید. اگر این کار را انجام ندهید، تلویزیون خاموش می شود، رنگ آن تغییر می کند یا کاملاً از بین می رود. پلک زدن به دلیل سلول های در حال مرگ یا سوسو زدن لامپ های LED ایجاد می شود. هرچه تعداد لامپ‌های بیشتری محو شوند، پلک زدن بیشتری خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که چشمک زدن می تواند در یک نقطه متمرکز شود یا در سراسر تلویزیون پخش شود.

اگرچه آنقدر معمول نیست، چشمک زدن ممکن است در اطراف لبه های تلویزیون رخ دهد. از آنجایی که گاهی اوقات لامپ ها در نزدیکی دو طرف، بالا و پایین صفحه نمایش تحت فشار قرار می گیرند، قرارگیری نامناسب می تواند باعث شود که برق آنها خیلی زودتر از آنچه باید قطع شود.

بیشتر بدانید: 5 نشانه از کار افتادگی تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =