نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون آبخورده. اگر می خواهید بدانید که چگونه تلویزیون آسیب دیده از آب را تعمیر کنید، این مقاله عالی برای شماست! برای تعمیر تلویزیون آسیب دیده در اثر آب، باید اجزای خیس شده را خشک کنید. علاوه بر خشک کردن آن، مراحلی وجود دارد که باید قبل و بعد از آن انجام دهید. از این رو، ما مراحل تعمیر تلویزیون آسیب دیده از آب و اقدامات ایمنی را که باید قبل از تعمیر خود تلویزیون انجام دهید، نوشتیم. در مرحله بعد، ما اقدامات پیشگیرانه ای را ارائه کردیم که می توانید برای محافظت از تلویزیون خود انجام دهید تا در نهایت مجبور به تعمیر آنها نشوید.

تعمیر تلویزیون آبخورده

مراحل تعمیر تلویزیون آسیب دیده از آب

قبل از تعمیر صحیح تلویزیون آسیب دیده در اثر آب، ابتدا باید مراحل زیر را انجام دهید:

خاموش کردن تلویزیون

به طور طبیعی، شما نمی توانید تلویزیون آسیب دیده از آب خود را در حالی که به برق متصل است تعمیر کنید زیرا آسیب بیشتری به شما وارد می کند. آب با استفاده از برق به اجزای الکتریکی تلویزیون شما آسیب می رساند.

بنابراین، همیشه به یاد داشته باشید که تلویزیون خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. این کار را بلافاصله پس از تماس تلویزیون با آب انجام دهید.

دور کردن از ناحیه مرطوب

پس از خاموش کردن و جدا کردن آن از برق، تلویزیون خود را به یک منطقه خشک منتقل کنید تا بتوانید آن را جدا کرده و تعمیر کنید. اگر وسایل دیگری هستند که با آب در تماس هستند، آنها را نیز جابجا کنید. پس از اقدامات ایمنی، می توانید نسبت به تعمیر تلویزیون آسیب دیده در آب اقدام کنید.

این را ببینید  خیس شدن تلویزیون LED

باز کردن تلویزیون

پیچ تلویزیون خود را مطابق روش باز کردن آن باز کنید. سپس بردهای مدار را در معرض دید قرار دهید. پس از جدا کردن بردهای مدار، آنها را از بقیه تلویزیون جدا کنید.

استفاده از بسته های سیلیکاژل

پس از جدا کردن بردهای مدار، آنها را داخل کیسه ای از بسته های سیلیکاژل قرار دهید. سیلیکاژل می تواند به خشک کردن اجزای مرطوب تلویزیون شما کمک کند. قسمت های مرطوب را یک شب در بسته های سیلیکاژل بگذارید.

اگر در جدا کردن تخته‌ها مشکل داشتید، ژل سیلیکا را روی آن‌ها قرار دهید یا آن‌ها را تا حد امکان نزدیک نگه دارید. از آنجایی که سیلیکاژل برای خشک کردن اجزا به این ترتیب سخت تر است، آنها را حداقل دو روز بگذارید. اگر منطقه شما مرطوب است، بسته های سیلیکون ژل را بیشتر در نزدیکی تخته ها قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آب را از اجزای تلویزیون خارج کرده اید. می توانید از جاروبرقی و پارچه های پارچه ای نیز استفاده کنید.

تمیز کردن تلویزیون

صفحه مدار خود را با الکل پاک کنید تا زنگ زدگی یا خوردگی از بین برود. با این حال، مطمئن شوید که به قطعات بیشتر آسیب نرسانید. سپس دوباره آن را خشک کرده و دوباره نصب کنید. ببین پاور میشه یا نه اگر نه، با یک متخصص تماس بگیرید.

اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از تلویزیون

بسیاری از ما نمی توانیم تلویزیون خود را از دست بدهیم، و نه زمان و منابعی برای تعمیر آنها داریم. به همین دلیل است که ما این اقدامات را برای افزایش عمر تلویزیون شما در نظر گرفتیم.

این را ببینید  5 گام رفع قطع شدن Wi-Fi تلویزیون

نگهداری و دوری از دمای سرد

دمای سرد به تلویزیون شما آسیب می رساند زیرا باعث ایجاد تراکم می شود که به اجزای تلویزیون شما نفوذ می کند. به همین دلیل است که نباید تلویزیون خود را در زمان یخ زدن روشن کنید.

جاروبرقی تلویزیون

تراکم ناشی از دمای سرد تنها چیزی نیست که از تلویزیون شما نفوذ می کند و به آن آسیب می رساند. گرد و غبار نیز مانند تراکم به تلویزیون شما آسیب می رساند.

آنها داخل می شوند و باعث آسیب می شوند، در حالی که گرد و غبار باعث می شود تلویزیون شما به آرامی پاسخ دهد. برای از بین بردن گرد و غبار تلویزیون خود می توانید از پمپ های خلاء الکترونیکی استفاده کنید.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: خلاصی از شر ترک های تلویزیون

قرار دادن تلویزیون در مکانی با تهویه مناسب

تلویزیون شما نیز نیاز به تنفس دارد، بنابراین بهتر است آنها را در محلی با تهویه مناسب قرار دهید. این به این دلیل است که به دلیل استفاده از برق مقدار قابل توجهی گرما تولید می کند. اگر تلویزیون شما فضای تنفسی داشته باشد، می تواند خود را خنک کند و در نهایت گرم نمی شود.

استفاده از یک تنظیم کننده ولتاژ یا محافظ برق

اگر به طور مکرر برق در منطقه شما قطع می شود، دستگاه های شما در برابر افزایش ولتاژ آسیب پذیر هستند، که می تواند به طور قابل توجهی به وسایل الکترونیکی شما آسیب برساند. این خبر وحشتناکی نه تنها برای تلویزیون شما بلکه برای سایر وسایل الکترونیکی شماست، به همین دلیل استفاده از تنظیم کننده ولتاژ توصیه می شود.

این را ببینید  راهنمای تلویزیون صفحه تخت

تمیز کردن و پاک کردن رطوبت

این یک نکته ساده است اما اغلب نادیده گرفته می شود. تمیز کردن تلویزیون ضروری است زیرا از تجمع گرد و غبار جلوگیری می کند. همچنین از این طریق می توانید به تلویزیون خود دقت کافی داشته باشید و در صورت بروز مشکل آن را بررسی کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که هنگام تمیز کردن تلویزیون خود از آب استفاده نکنید.

نمایندگی تعمیرات پنل تلویزیون 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =